USA – KANADA – Wschodnie Wybrzeże – rejs

17 526 zł/os. Logostour
Warszawa /
wt. 18.06 - czw. 04.07.2024
17 dni / 16 nocy
Dorośli: 2, dzieci: 0
według programu
Miejsce w pokoju 2 os.
Obliczanie ceny całkowitej ... wait ...
Rezerwuj wstępnie Kup on-line

UDOGODNIENIA

Kraj
USA
USA – KANADA – Wschodnie Wybrzeże – rejs (czerwiec)


Panoramiczny rejs luksusowym statkiem wzdłuż wschodnich wybrzeży Stanów Zjednoczonych i Kanady. Królestwo homarów i wielorybów. Francuski klimat Quebecu. Elegancki Boston. Kosmopolityczny Nowy Jork. Kolonialny Charleston. Zjawiskowy Fiord Saguenay. Luksus i ekstrawagancja Miami. Czas na zwiedzanie i wypoczynek.

Dzień 1

FORT LAUDERDALE (USA)
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Przelot do Ft. Lauderdale. Transfer do hotelu.

Dzień 2

Transfer do portu. Zaokrętowanie. Rozpoczęcie rejsu.

Dzień 3

NA MORZU
Czas na wypoczynek, relaks i korzystanie z atrakcji statku. Poza podziwianiem widoków statek oferuje możliwość korzystania z sali do ćwiczeń fitness, ścieżki do joggingu oraz mini-boisk do gier. Ponadto w salonie Spa dostępne są zabiegi odnowy biologicznej (dodatkowo płatne). Wieczorami odbywają się pokazy i przedstawienia. Wolny czas można również spędzić na dyskotece, w klubie nocnym oraz w kasynie.

Dzień 4

CHARLESTON
Przypłynięcie do miasta Charleston w stanie Karolina Południowa. Założone w 1670 roku stanowi ważny punkt na historycznej mapie Stanów Zjednoczonych. Nazywane jest Perłą Południa. To jedno z najstarszych miast USA, które  zachowało swój klimat sprzed ponad 200 lat. To tutaj rozgrywa się część akcji Przeminęło z wiatrem. Obecnie oferuje do zwiedzania pełne uroku historyczne centrum poprzecinane wąskimi brukowanymi uliczkami, po którym można podróżować stylową konną bryczką. Na uwagę zasługują wielkie i stylowe wille dawnych plantatorów. Armator proponuje również opcjonalną wycieczkę do zabytkowej plantacji Boone Hall ze słynną aleją dębów. Miejsce to pojawiło się w wielu filmach amerykańskich, m.in. w serialu Północ i Południe. Powrót na statek i dalszy rejs.

Dzień 5

NA MORZU
Czas na wypoczynek, relaks i korzystanie z atrakcji statku.

Dzień 6

NORFOLK
Przypłynięcie do Norfolk w stanie Wirginia, położonego nad Zatoką Chesapeak. Miasto oferuje wiele atrakcji i miejsc do zwiedzania, w tym kościół św. Pawła, dom Mosesa Myersa, Muzeum Sztuki Chryslera oraz historyczną dzielnicę masońską. W porcie można zobaczyć słynny USS Wisconsin, amerykański pancernik typu Iowa, który brał udział w wielu operacjach wojennych, w tym pierwszej wojnie w Zatoce Perskiej. Indywidualne zwiedzanie miasta lub udział w wycieczce fakultatywnej. Powrót na statek i dalszy rejs.

Dzień 7

NA MORZU
Czas na wypoczynek, relaks i korzystanie z atrakcji statku.

Dzień 8

NOWY JORK
Przypłyniecie do Nowego Jorku, miasta na wschodnim wybrzeżu Atlantyku, którego atrakcje znane są na całym świecie i urosły już do rangi symbolu. Należą do nich m.in. Times Square, Central Park, Empire State Building, Rockefeller Center oraz Statua Wolności. Czas na indywidualne zwiedzanie miasta lub udział w wycieczce fakultatywnej.

Dzień 9

NEWPORT
Przypłynięcie do portu w Newport. Obecnie to centrum światowego żeglarstwa jachtowego. W połowie XIX wieku słynęło z pięknych letnich rezydencji amerykańskich milionerów. Obecnie udostępniana do zwiedzania jest wspaniała rezydencja – pałac Vanderbiltów – The Breakers. Jej właściciel dorobił się olbrzymiej fortuny inwestując m. in. w statki parowe. Miasto zachowało swój kolonialny urok, a w jednym z kościołów ślub brali Jackie i John Kennedy. Indywidualne zwiedzanie miasta lub udział w wycieczce fakultatywnej. Powrót na statek. Wypłynięcie w kierunku Bostonu.

Dzień 10

BOSTON
Przypłynięcie do Bostonu położonego nad zatoką Massachusetts, będącej częścią znacznie większej zatoki Maine. Boston został założony w 1630 roku i jest jednym z najstarszych, a ze względów kulturowych najważniejszych miast w USA. Warto odwiedzić jego historyczne centrum oraz wiktoriańską Back Bay. W dzielnicy Cambridge mieści się najstarszy amerykański uniwersytet, renomowany Harvard University. Indywidualna eksploracja miasta lub udział w wycieczce fakultatywnej. Z Bostonu można również udać się na wycieczkę fakultatywną do Salem – miasteczka czarownic spopularyzowanego filmem „Czarownice z Salem” o procesie tutejszych czarownic w XVII w. Powrót na statek i dalszy rejs.

Dzień 11

NA MORZU
Czas na wypoczynek, relaks i korzystanie z atrakcji statku.

Dzień 12

SYDNEY (Kanada)
Przypłynięcie do portu Sydney na wyspie Cape Breton w prowincji Nowa Szkocja. Sydney to punkt wypadowy do zwiedzania wyspy, na której jedną z atrakcji jest malownicze słonowodne jezioro Bras d’Or, zajmujące większość jej powierzchni. W pobliżu miasteczka Baddeck znajduje się posiadłość Alexandera Grahama Bella, konstruktora telefonu, który pracował tu nad innymi swoimi wynalazkami. Obecnie można zwiedzać poświęcone im muzeum. Warto również odbyć wycieczkę słynną krajobrazową drogą Cabot Trail (Szlak Cabota), biegnącą nadbrzeżną równiną z widokami na ocean i Park Narodowy Cape Breton Highlands. Atrakcją turystyczną jest również Twierdza Louisbourg, największy w Kanadzie Pomnik Dziedzictwa Historycznego i jednocześnie największa w Ameryce rekonstrukcja – przedstawiająca XVIII-wieczne miasteczko portowe Louisbourg. Wielkim atutem wyspy Cape Breton jest jej nadal żywa kultura gaelicka. Zwiedzanie okolic Sydney na własną rękę lub udział w wycieczce fakultatywnej. Powrót na statek i dalszy rejs.

Dzień 13

NA MORZU
Czas na wypoczynek, relaks i korzystanie z atrakcji statku.

Dzień 14

RZEKA ŚWIĘTEGO WAWRZYŃCA – FIORD SAGUENAY
Czas na wypoczynek i relaks na pokładzie statku, który płynie szerokim estuarium rzeki św. Wawrzyńca. Wpłynięcie w głąb spektakularnego fiordu Saguenay, będącego dolnym odcinkiem rzeki o tej samej nazwie, uchodzącej do Rzeki Świętego Wawrzyńca. Z pokładu statku można obserwować dziki polodowcowy krajobraz Parku Narodowego Saguenay Fjord. Udział w wycieczkach fakultatywnych – przejazd trasą widokową, lekki trekking po parku lub pływanie kajakiem po rzece. Powrót na statek. Rejs powrotny wzdłuż fiordu do miejsca, gdzie łączy się on z Rzeką Świętego Wawrzyńca -  Zatoki Tadoussac uznawanej za jedną z najładniejszych na świecie. Jej wody upodobały sobie olbrzymie płetwale błękitne oraz biełuchy arktyczne znane jako białe wieloryby. Przy odrobinie szczęścia można będzie je obserwować z pokładu statku.

Dzień 15

QUEBEC
Przypłynięcie do Quebecu, który jest jednym z najstarszych miast Ameryki Północnej. Transfer do portu. Zaokrętowanie na statek. Położony nad Rzeką Świętego Wawrzyńca Quebec nie przypomina północnoamerykańskich miast. Najstarszą część otaczają mury obronne, co stanowi ewenement na kontynencie amerykańskim. O europejskich korzeniach Quebecu przypominają również wąskie, wybrukowane uliczki, zabytkowe XVII-wieczne kamienice oraz powszechnie używany język francuski. Nad miastem dominuje potężna bryła hotelu Fairmont Le Chateau Frontenac. Czas na indywidualne zwiedzanie miasta lub udział w wycieczce fakultatywnej. Nocleg na statku w porcie.

Dzień 16

MONTREAL
Wyokrętowanie. Transfer do portu lotniczego w Montrealu. Wylot do Polski.

Dzień 17

Przylot do Warszawy.
I RATA

3000 PLN - płatna przy zapisie
II RATA

płatna na 90 dni przed wyjazdem
Cena obejmuje


przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
transfery lotnisko – hotel - port; port - lotnisko,
rejs luksusowym statkiem wycieczkowym (standard 4,5*),
15 noclegów, w tym 1 nocleg w hotelu *** w Ft. Lauderdale na Florydzie w pokoju 2-os. i 14 noclegów na statku; zakwaterowanie w kabinie 2-os. wewnętrznej (bez okna). W kabinie znajdują się dwa pojedyncze łóżka lub jedno podwójne, telewizor, radio, telefon, lodówka. Łazienka wyposażona jest w umywalkę, WC i prysznic. Kabiny zewnętrzne (z oknem lub balkonem) oraz luksusowe apartamenty dostępne są za dopłatą. 
Dopłata do pokoju 1-os. i kabiny wewnętrznej 1-os. 5 500 PLN
14 śniadań, 13 obiadów, 14 kolacji, podczas rejsu na statku - przekąski między posiłkami, napoje – kawa zwykła, herbata zwykła, woda stołowa i sok do śniadań,
serwis bagażowy podczas wejścia i zejścia ze statku,
24-godzinny serwis kabinowy,
korzystanie z urządzeń sportowo-rekreacyjnych na pokładzie statku (baseny, jacuzzi, boiska sportowe),
udział w imprezach rozrywkowych organizowanych na statku (przedstawienia w teatrze, koncerty, dyskoteka, kino, pokazy, animacje),
opłaty portowe,
opiekę polskiego pilota,
ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż). 

UWAGA !


Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz składka na TFP - 13 PLN.
Najpóźniej na 45 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura skanu paszportu (strona ze zdjęciem) oraz skan zezwolenia na wjazd do USA (ESTA) lub skan wizy amerykańskiej (promesy wizowej). Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu i zawierać min. 2 strony wolne.
Do wjazdu na terytorium USA wymagany jest dokument ESTA lub wiza. Od 11 listopada 2019 r. obywatele polscy mogą podróżować do USA w celach turystycznych na okres do 90 dni bez wiz, po uzyskaniu zezwolenia wjazdu za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży (ESTA). Pełne informacje na temat Programu Ruchu Bezwizowego (w tym systemu ESTA) są dostępne na stronie internetowej amerykańskiego Urzędu Celnego i Ochrony Granic pod adresem https
//esta.cbp.dhs.gov oraz na stronie internetowej Departamentu Stanu USA pod adresem http://travel.state.gov.
Uczestnicy wycieczki mogą starać się o zezwolenie ESTA we własnym zakresie lub za pośrednictwem biura LogosTour (opłata za zezwolenie 100 PLN i opłata za pośrednictwo 150 PLN). W przypadku korzystania z pośrednictwa najpóźniej na 2 miesiące przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć wypełniony formularz, z którego dane posłużą do wypełnienia wniosku w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży (ESTA) oraz skan paszportu (strona ze zdjęciem, wymagany paszport biometryczny).
Osoby, którym np. w przeszłości odmówiono wiz oraz które były w Iranie, Iraku, Libii, Korei Północnej, Somalii, Sudanie, Syrii lub Jemenie w dniu 1 marca 2011r. lub później jak również osoby, które były na Kubie po 11 stycznia 2021r. (bez względu na to czy w obecnym paszporcie lub już nieważnym ślad takiej wizy jest/był) nie otrzymają zezwolenia ESTA. W takich przypadkach należy się ubiegać o wizę we właściwym konsulacie lub ambasadzie USA. Uczestnicy wycieczki, których nie obejmuje ruch bezwizowy, mogą starać się o wizę za pośrednictwem biura LogosTour. Najpóźniej na 2 miesiące przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć formularze wizowe, z których dane posłużą do uzupełnienia wniosku elektronicznego, skan paszportu oraz skan kolorowego zdjęcia zgodnego z wymaganiami ambasady USA. Orientacyjna cena wizy wynosi około 790 PLN. Opłata za pośrednictwo wizowe – 250 PLN. Szczegóły w biurze. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu i posiadać min. 2 strony wolne. 
Niezależnie od posiadania wizy (promesy wizowej) lub ESTA ostateczna decyzja o wpuszczeniu na terytorium Stanów Zjednoczonych leży w kompetencjach amerykańskiego urzędnika służby imigracyjnej na przejściu granicznym.
Koszty pośrednictwa wizowego/ESTA oraz opłaty wizowe/ESTA są bezzwrotne. W przypadku otrzymania odmowy wizy/ESTA i rezygnacji z wyjazdu – potrącenie wg Warunków Uczestnictwa. 
Obywatele polscy zwolnieni są z wymogu posiadania wizy do Kanady. Przy wjeździe do Kanady należy posiadać Elektroniczną Autoryzację Podróży (eTA), którą uczestnicy wycieczki mogą uzyskać za pośrednictwem biura LogosTour lub we własnym zakresie. Opłata za eTA oraz pośrednictwo wizowe 150 PLN. 
Zgodnie z obowiązującymi w Kanadzie i w USA przepisami osoby podróżujące z nieletnimi powinny mieć ze sobą odpis aktu urodzenia dziecka oraz notarialną zgodę drugiego rodzica na wyjazd dziecka za granicę (w sytuacji, gdy jedno z rodziców nie wybiera się w podróż). Dokumenty te muszą być przetłumaczone na język angielski.
Cena nie zawiera napojów alkoholowych, gazowanych, wody mineralnej oraz innych napojów zamawianych w restauracjach i barach (do zakupów w barach doliczane jest 18% podatku). Na statku istnieje możliwość zakupu pakietu z napojami za dodatkową opłatą.
Cena nie zawiera wycieczek fakultatywnych rozpoczynających się w portach (ceny od 35 USD do 200 USD za każdą). Trasy wycieczek uzależnione są od czasu postoju statku w danym porcie. Opis programu zawiera propozycje atrakcji turystycznych w danym miejscu. Program wycieczki fakultatywnej organizowanej dla grupy na miejscu nie zawsze obejmuje wszystkie wymienione atrakcje.
Sugerujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z wycieczki. 
Na obowiązkowe napiwki dla obsługi statku podczas rejsu należy przeznaczyć ok. 230 USD, dla lokalnych przewodników oraz pozostałej obsługi – 50 USD.

Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy


Terminy

18.06 - 04.07.2024, 17500.00 PLN


LISTA KALENDARZ
Zmień widok
Wyjazd od
Powrót przed
Wyjazd z
Ilość dni
Wyżywienie
Dorośli
Dzieci

Ten hotel nie posiada jeszcze żadnych opinii.

#

Zostaw numer telefonu - oddzwonimy!

Proszę czekać ...