PORTUGALIA dla koneserów - Sylwester w Porto

11 890 zł/os. Logostour
Warszawa /
wt. 27.12 - wt. 03.01.2023
8 dni / 7 nocy
Dorośli: 2, dzieci: 0
bez wyżywienia
Obliczanie ceny całkowitej ... wait ...
Rezerwuj wstępnie Kup on-line

UDOGODNIENIA

Bez paszportu

Kraj
PORTUGALIA
PORTUGALIA dla Koneserów - Sylwester w Porto


Esencja Portugalii w luksusowym wydaniu. Kulinarna podróż, która zaspokoi najbardziej wymagające podniebienia. Lizbońskie klimatyczne dzielnice i kulinarne delicje.  Zachwycające krajobrazy, niezapomniane smaki i wyrafinowane wina w Dolinie Douro. Arcydzieła architektury - Alcobaça i Coimbra. Malownicze miasteczko Obidos. Wzniosłe klify w Nazare. Uroczysta kolacja sylwestrowa w nastrojowej restauracji z widokiem na fascynujące Porto podczas Nocy Sylwestrowej.   

Dzień 1

LIZBONA
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Portugalii. Przylot do Lizbony. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer w klimatycznej dzielnicy Ribeira. Powitalna kolacja w restauracji, znanej z nastrojowego wnętrza i świetnej kuchni.

Dzień 2

LIZBONA
Emocjonujący przejazd przez malownicze dzielnice najstarszym w mieście pojazdem komunikacji publicznej – tramwajem elevador, który jak winda wspina się wąskimi, stromymi uliczkami. Dojazd na punkt widokowy, skąd rozciąga się malowniczy widok na miasto i rzekę Tag. Chwila relaksu przy kawie „Bica” w słynnej kawiarni Café „A Brasileira”, w której w połowie XX bywali znani pisarze, artyści. Okazja do skosztowania najsłynniejszych ciastek w Lizbonie - Pasteis de Belem. Przejście do najstarszego browaru Cervejaria Trindade, mieszczącego się w budynkach dawnego klasztoru. W zabytkowych wnętrzach ozdobionych azulejos możliwość degustacji piwa. Nieopodal znajduje się jeden z najcenniejszych zabytków sakralnych Lizbony – Kościół Św. Rocha z bogato inkrustowanymi wnętrzami. Następnie kontynuacja spaceru w kierunku dzielnicy Alfama. Po drodze jedno z najbardziej reprezentacyjnych miejsce w Lizbonie – Plac Comercio z Pomnikiem Józefa I, okazałym Łukiem Triumfalnym oraz zabytkowymi zabudowaniami. Przejście do dzielnicy Alfama. Zachował się tutaj niepowtarzalny nastrój sprzed wieków – wąskie alejki, kamienice, kafejki, uliczne stragany. Krótki spacer w urokliwej dzielnicy. Wizyta w lokalnej restauracji, w której serwują portugalskie kulinarne specjały. Następnie kontynuacja zwiedzania. Na wzgórzu wznosi się zbudowany w XII wieku w stylu mauretańskim zamek św. Jerzego (z zewnątrz). Pełnił on kolejno funkcję twierdzy obronnej, pałacu królewskiego, więzienia i przytułku. Spacer do punktu widokowego Portas do Sol, skąd rozpościera się zapierająca dech panorama Lizbony. Następnie przejazd do dzielnicy Belém, w której znajduje się okazały klasztor Hieronimitów, wieża Torre de Belem oraz Pomnik Odkrywców.  Zwiedzanie kompleksu klasztornego. Powrót do hotelu. Kolacja.

Dzień 3

CAPO DA ROCA – SINTRA – OBIDOS – ALCOBACA
Przejazd malowniczą Portugalską Riwierą w kierunku Capo da Roca. Spacer do najbardziej wysuniętego na zachód punktu lądu stałego Europy. Z klifu, na którym usytuowana jest latarnia morska rozpościerają się zapierające dech widoki. Przyjazd do położonej w urzekającej scenerii miejscowości Sintra. Wizyta w bajkowym pałacu Palacio Nacional da Pena, który powstał dzięki marzeniom księcia Ferdynanda. Przejazd do zachwycającego miasteczka Obidos, słynącego z likieru oraz czekoladowych smakołyków. Kręte uliczki, maleńkie kamienice z białymi fasadami, barwne girlandy bugenwilli na balkonach i górujący nad miastem średniowieczny zamek (obecnie hotel) tworzą niezwykłą atmosferę tego miejsca. Podczas spaceru degustacja słynnego portugalskiego likieru z wiśni Ginjinha d’Obidos. Kontynuacja podróży do Alcobaca. Nocleg i kolacja w hotelu w okolicy.

Dzień 4

ALCOBACA – NAZARE – FATIMA – COIMBRA
Podróż, podczas której można podziwiać zabytki portugalskie. Pierwszy postój w Alcobaca, w której znajduje się monumentalne opactwo cystersów Santa Maria z XII w. Następnie przejazd do usytuowanej na wybrzeżu miejscowości Nazare, dawnej wioski rybackiej, obecnie kurortu wypoczynkowego. Wizyta w Sitio. Spacer do punktu widokowego na wzniosłym klifie. Stąd rozpościera się najpiękniejszy widok na całym wybrzeżu – na ocean oraz długą i piaszczystą Praia da Nazare. Przejazd do Fatimy, najbardziej znanego w Portugalii centrum pielgrzymkowego. Zwiedzanie bazyliki Santissima Trindade (Kościół Trójcy Przenajświętszej w Fatimie) zbudowanej w 2007 roku, dzięki datkom wiernych, na miejscu objawień Matki Boskiej, która ukazała się trojgu dzieciom w 1917 roku. Wielkie wrażenie wywołuje duchowa atmosfera panująca w tej świątyni. Kontynuacja podróży do Coimbry, siedziby najstarszego i najbardziej prestiżowego uniwersytetu w kraju. Zakwaterowanie w zabytkowym 5* hotelu - Quinta. Kolacja w eleganckiej restauracji. 

Dzień 5

COIMBRA – PORTO – Wieczór sylwestowy
Zwiedzanie Universidade de Coimbra, na terenie którego można podziwiać imponującą architekturę i skarby kultury, m.in. Porta Ferrera. Wizyta w jednej z najpiękniejszych, barokowych bibliotek na świecie – Biblioteka Joanina. Spacer uliczkami starego miasta. Kościoł Igreja de Santa Cruz. Następnie przejazd do Porto. Objazd autokarem i zwiedzanie pieszo zabytkowego centrum Porto. Na trasie spaceru m.in. – dworzec Sao Bento ozdobiony kafelkami (azulejos), Pałac Giełdy (Palacio da Bolsa) z zewnątrz, kościół św. Franciszka z XVII w. Warto również udać się do wyjątkowego miejsca, jakim jest zabytkowa księgarnia Livraria Lello & Irmao, uznana za najpiękniejszą księgarnię na świecie. Spacer po klimatycznej dzielnicy Ribeira. Okazja do podziwiania zabytkowych kamienic z fasadami pokrytymi azulejos. Małe kawiarnie, kameralne restauracje usytuowane w labiryncie uliczek nadają temu miejscu niezwykły klimat. Szczególnie wart uwagi jest także Ponte Dom Luis I – dwupoziomowy most z kutego żelaza, zaprojektowany przez ucznia samego Gustave’a Eiffel’a. W centrum nietrudno znaleźć sklepy z pamiątkami; wśród nich znany Fernandes Mattos & Ca Lda z portugalskim rękodziełem – malowanymi kafelkami, wyrobami ceramicznymi i glinianymi, kryształami, haftowanymi obrusami i serwetkami z Madery oraz z kulinarnymi specjalnościami. Po krótkim odpoczynku w hotelu okazja do celebrowania magicznej nocy sylwestrowej w wyjątkowej, pięknie położonej restauracji z widokiem na rzekę Douro. Podczas wieczoru sylwestrowego - powitalny koktajl, wyśmienita 3-daniowa kolacja z napojami i przekąskami. Zabawa przy muzyce (akompaniament DJ i muzyka na żywo). O północy powitanie Nowego Roku z kieliszkiem szampana. Wspólne oglądanie pokazu sztucznych ogni nad malowniczą rzeką Douro. Powrót do hotelu. 
 

Dzień 6

PORTO – DOLINA DOURO – PESO DA REGUA
Po nieśpiesznym śniadaniu czas na odpoczynek. Po południu wyjazd na zwiedzanie atrakcyjnych miejsc Doliny Douro, gdzie uprawia się przeszło 300 różnych szczepów winorośli, z których produkowana jest cała gama wyśmienitych win. Tradycja produkcji wina w tej dolinie sięga czasów starożytnych. W okolicy rosną także drzewa oliwkowe, pomarańczowe oraz migdałowce. Podziwianie barwnego krajobrazu doliny rzeki Douro. Przejazd do malowniczo usytuowanego hotelu z zachwycającym widokiem na tarasy porośnięte winoroślą. Wieczorem transfer do jednej z winnic na wykwintną kolację, na której będzie także serwowane wino. Powrót do hotelu.

Dzień 7

DOLINA DOURO
Wyjazd do posiadłości Quinta do Seixo, gdzie produkuje się słynne porto Sandemana. Czas na spacer po winnicy i zapoznanie się z sekretami produkcji jednego z portugalskich win. Degustacja wina, w tym uważanego za najlepsze – Port Vau. Przejazd do Pinhao, urokliwego miasteczka, usytuowanego w sercu Doliny Douro. Z tutejszego portu rozpoczęcie rejsu tradycyjną łodzią rabelo w kierunku Folgosa. Niezapomniane widoki tarasów winorośli, rzeki wijącej się pośród malowniczych pagórków historycznej krainy Doliny Douro. Po zakończeniu rejsu obiad w jednej z najlepszych restauracji w regionie. Następnie wizyta w posiadłości Quinta do Tedo, której historia i tradycja uprawiania winorośli, a także produkcji wina sięga 250 lat. Położenie na styku rzeki Douro i Tedo czyni to miejsce niezwykle urokliwym. Zwiedzanie winnicy połączone z degustacją. Powrót do hotelu. Odpoczynek. Elegancka kolacja w restauracji hotelu.

Dzień 8

PORTO
Transfer na lotnisko w Porto. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.
I RATA

2000 PLN płatna przy zapisie
II RATA

płatna na 50 dni przed wyjazdem
Cena obejmuje


przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami w klasie ekonomicznej,
przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
rejs tradycyjną łodzią rabelo w Dolinie Douro, 
7 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 4*, 1 nocleg w zabytkowym hotelu 5* Quinta, pokoje 2-os.; dopłata do pokoju 1-os. 2500 PLN,
7 śniadań, 2 obiady z napojami, 5 kolacji z napojami w eleganckich restauracjach, 
przejazd tramwajem elevador,
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (wg programu),
wizytę w winnicy Quinta do Tedo i degustację,
wizytę w winnicy Quinta do Seixo i degustację,
degustację Ginjinha - słynnego likieru z wiśni,
degustację kawy „Bica” w Café A Brasileira,
słodki poczęstunek – słynne ciastko „Pasteis de Belem”,
degustację piwa w zabytkowym browarze,
wieczór sylwestrowy w Porto. Podczas wieczoru - powitalny koktajl, wyśmienita kolacja z napojami i przekąskami. Zabawa przy muzyce (akompaniament DJ). O północy powitanie Nowego Roku z kieliszkiem szampana. Wspólne oglądanie pokazu sztucznych ogni nad malowniczą rzeką Douro.
opiekę polskiego pilota,
usługi lokalnych przewodników, 
ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

UWAGA !


Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 10 PLN oraz składka na TFP - 10 PLN.
Na zwyczajowe napiwki należy przeznaczyć ok. 110 EUR.

Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy


Terminy

27.12 - 03.01.2023, 11870.00 PLN


LISTA KALENDARZ
Zmień widok
Wyjazd od
Powrót przed
Wyjazd z
Ilość dni
Wyżywienie
Dorośli
Dzieci

Ten hotel nie posiada jeszcze żadnych opinii.

#

Zostaw numer telefonu - oddzwonimy!

Proszę czekać ...