Buenos Dias Cuba

9 547 zł/os. Rainbow
Warszawa /
śr. 24.05 - czw. 08.06.2023
15 dni / 14 nocy
Dorośli: 2, dzieci: 0
według programu
2 os. pokoj standardowy
Obliczanie ceny całkowitej ... wait ...
Rezerwuj wstępnie Kup on-line

UDOGODNIENIA

Oferty egzotyczne

Kategoria
***
Region


Opis oferty
 
Zakwaterowanie:

Część objazdowa

Hotele *** kategorii lokalnej - (11 rozpoczętych dób hotelowych). Pokoje: 2 - osobowe z łazienką, skromne. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (zazwyczaj w formie bufetu) poza noclegiem w Camaguey (w Camaguey tylko śniadanie, kolacja dodatkowo płatna).

Część pobytowa

Hotele w Varadero - (3 rozpoczęte doby hotelowe). Opisy dostępne w sekcji “Varadero - hotele”. Wyżywienie: All Inlcusive.

Do dyspozycji gości:

Część objazdowa:

w hotelu bar, restauracja, niekiedy basen.

Wyżywienie:

Część objazdowa: śniadania i obiadokolacje (zazwyczaj w formie bufetu) poza noclegiem w Camaguey (w Camaguey tylko śniadanie, kolacja dodatkowo płatna).

Część pobytowa w Varadero: All Inlcusive.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Hawany (via jeden z portów europejskich). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl. Odprawa paszportowa, następnie transfer do hotelu w Hawanie, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby - Hawany, w programie między innymi: strzegący portu fort Morro, Plac Katedralny, spacer po starówce - tu znajdziemy miejsca związane z Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos i bar Bodequita del Medio), a także plac św. Franciszka i Plac Katedralny z barokową katedrą. Następnie zwiedzanie dawnej i nieczynnej już fabryki słynnego rumu Legendario z możliwością degustacji rumu i likierów. Opcjonalnie lunch za dopłatą (ok.15 EUR/os). Po południu zwiedzanie nowej Hawany: Kapitol i Gran Teatro de la Habana. Następnie przejazd przez dzielniceVedado i Cubanacan (przed rewolucją dzielnice bogaczy). Kolacja. Wieczorem dla chętnych rewia (dodatkowa opłata ok. 55 EUR/os. lub ok. 105 EUR/os. w przypadku rewii Tropicana -w zależności od dostępności). Nocleg w hotelu.

Dzień 3

Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Hawany: Plac Rewolucji, Muzeum Rewolucji, cmentarz Kolumba, a także przejażdżka zabytkowymi amerykańskimi samochodami po ulicach Hawany - jedna z największych atrakcji Kuby! Po południu czas na samodzielne eksplorowanie miasta. Dla chętnych i za dodatkową opłatą (ok.40 EUR/os) wycieczka „Śladami Hemingway'a” - wizyta w ulubionej wiosce rybackiej Coijimar, skąd pisarz najczęściej udawał się na połowy odwiedziny w posiadłości „Finca Vigía” oraz ulubionej knajpce „Floridita”, gdzie będzie okazja spróbowania słynnego drinka daiquiri. Wieczorem dla chętnych i za dodatkową opłatą (ok. 35 EUR/os) proponujemy wycieczkę „Hawana Nocą” podczas której między innymi obejrzymy inscenizację „Cañonazo” (wystrzału armatniego) na terenie największej fortecy na Karaibach.

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd z Hawany. Przejazd przez prowincję Pinar del Rio, regionu plantatorów tytoniu, do Valle de Vinales - parku narodowego z gigantycznymi wapiennymi ostańcami Mogotes. W programie wizyta w Ogrodzie Botanicznym Soroa, zwiedzanie Indiańskiej Groty (odkrytej w 1951 r.) oraz „Mural prehistoryczny”. Wizyta w fabryce cygar lub na prawdziwej plantacji tytoniu. Lunch za dodatkową opłatą (ok. 15 EUR/os). Powrót do hotelu w Hawanie na kolację i nocleg. Wieczorem chętnym i za dodatkową opłatą (ok.45 Eur/os) proponujemy wizytę w jednym z klubów muzycznych, gdzie można posłuchać utworów legendarnej grupy Buena Vista Social Club w wykonaniu lokalnych muzyków. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd do Guama. Zwiedzanie farmy krokodyli naPółwyspie Zapata.Za dopłatą 20 EUR/os. możliwość popłynięcia w rejs kanałami Zapaty do rekonstrukcji indiańskiej wioski, obserwacja kolibrów oraz kąpiel w cenocie (konieczny udział całej grupy).Opcjonalnie lunch (dodatkowo płatny ok. 15 EUR/os). Następnie przejazd wzdłuż Zatoki Świń, słynnej z inwazji amerykańskiej na Kubę. Następnie przejazd do Cienfuegos - miasta często nazywanego kubańską „Perłą Południa”, które dzięki swojej świetnie zachowanej kolonialnej architekturze stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych wyspy. Zobaczymy historyczne centrum Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, katedrę, Palacio de Valle oraz Paseo del Prado - najdłuższy deptak na Kubie. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Cienfuegos. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 6

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie najbardziej typowego i najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Kuby - Trynidadu -miasta wpisanego na listę UNESCO: brukowane uliczki miasta, Plaza Mayor, dawny klasztor franciszkanów, pałace baronów cukrowych - obecnie budynki użyteczności publicznej, Canchanchara - tawerna słynna z lokalnego trunku będącego mieszanką miodu, cytryny i rumu. Lunch za dopłatą (ok. 15 EUR/os). Następnie czas wolny w mieście lub powrót do hotelu na plażowanie. Dla chętnych możliwość skorzystania (za dodatkową opłatą ok. 35 EUR/os) z wycieczki konnej po Dolinie Cukrowni, która przeniesie uczestników w czasy Baronów Cukrowych, równocześnie z możliwością skorzystania kąpieli w wodospadzie gór Sierra Escambray. Kolacja i nocleg w okolicach Trynidadu. (Trasa ok. 80 km).

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd do Bayamo. Po drodze zwiedzanie miasta Camaguey - między innymi główny plac San Juan de Dios, plac Carmen z rzeźbami lokalnej artystki Marty Jimenez, kościół Matki Boskiej Merced na placu Trabajadores, domy kupieckie, plac bohatera miasta – Ignacego Agramonte. Opcjonalnie lunch. Nocleg w hotelu w okolicach Bayamo (Trasa ok. 450 km).

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd do Santiago de Cuba. Po drodze zobaczymy Sanktuarium Maryjne Virgen de la Cardidad del Cobre - patronki Kuby, ważne miejsce kultu dla wszystkich Kubańczyków zarówno wyznających katolicyzm jak i santerie. Następnie zwiedzanie Santiago de Cuba, drugiego co do wielkości miasta Kuby. Przejazd na Cmentarz Santa Ifigenia- miejsce pochówku zasłużonych mieszkańców: Fidela Castro, Jose Marti oraz Emilio Bacardi. Zwiedzimy również fortecę San Pedro de la Roca, następnie udamy się na Plac Cespedesa- główny plac miasta, gdzie znajduje się katedra, hotel Casa Granda oraz najstarszy dom na Kubie - dom Diego Velasqueza (najbardziej zasłużonego kolonizatora Kuby). Zobaczymy również (z zewnątrz) słynne koszary Moncada - miejsce nieudanego ataku rewolucjonistów pod wodzą młodego Fidela Castro. Przyjazd do hotelu w Santiago de Cuba, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 9

Po śniadaniu Przejazd wzdłuż strefy zmilitaryzowanej Guantanamo, którą Stany Zjednoczone dzierżawią od Kuby od 1903 roku. Dojazd do Baracoa w godzinach popołudniowych, a następnie krótki spacer po centrum najstarszego miasta na Kubie, gdzie znajduje się Plac Wolności i Kościół Asuncion. Odwiedzimy również plantację kakao, typową dla tego regionu. Przyjazd do hotelu i nocleg. (Trasa ok 250 km).

Dzień 10

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Holguin – przejazd przez Park Humbolta wpisany na listę UNESCO ze względu na przyrodniczą różnorodność i unikalne lasy deszczowe. Wizyta w domu rodzinnym Fidela Castro w Biran. Przyjazd do hotelu w okolicach Holguin lub las Tunas w godzinach wieczornych, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 330 km)

Dzień 11

Przejazd do Santa Clara. Odwiedzimy po drodze miasto Sancti Spiritus, gdzie udamy się na krótki spacer. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicach Santa Clara. (Trasa ok 400 km).

Dzień 12

Po śniadaniu, krótkie zwiedzanie Santa Clara – miasta, którego zdobycie otworzyło partyzantom drogę do Hawany. Zobaczymy Guevara Memorial, gdzie w 1997 roku zostały zdeponowane szczątki Ernesto Che Guevary i „rewolucyjny” pociąg pancerny. Następnie przejazd do Varadero. Zakwaterowanie i czas na wypoczynek. (Trasa ok. 220 km)

Dzień 13 - 14

Pobyt w Varadero - czas na odpoczynek i plażowanie. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki opcjonalne: rejs katamaranem na pobliską wyspę Cayo Blanco słynącą z białego piasku, nurkowanie na przepięknej rafie itd. (od 85 EUR/os).

Dzień 15

Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. Transfer na lotnisko w Hawanie. Wylot do Polski (via jeden z portów europejskich).

Dzień 16

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Paszport i wiza

Przy przekraczaniu granicy wymagany jest 3-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wylotu z Kuby.

Karta Turysty

Obywatele Polski udający się na Kubę w celach turystycznych zobowiązani są do posiadania tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), która jest wliczona w cenę imprezy - do odbioru przed odprawą na lotnisku w Warszawie.


Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotemrejsowym (przesiadka w jednym z portów europejskich)na Kubę, opłaty lotniskowe, program turystyczny jw. w tym przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, zakwaterowanie w hotelach (11 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu + 3 rozpoczęte doby hotelowe podczas pobytu), wyżywienie jak w opisie zakwaterowania, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, Kartę Turysty, ubezpieczenie TU Europa (w wersji standard: NNW, KL i bagaż) oraz opiekę miejscowego przewodnika i polskiego pilota na Kubie, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie.

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i napiwków w części objazdowej (ok.220 EUR/os. płatne gotówką u pilota), wycieczek lokalnych i innych wydatków osobistych. UWAGA! Płatność za wycieczki fakultatywne na miejscumożliwa tylko i wyłącznie kartą (waluta USD).


Inne

UWAGA - na Kubie nie ma możliwości płatności w dolarach amerykańskich. Zalecamy zabranie ze sobą EURO


Wizy - informacje dla sprzedawców
META Description

Magiczna Hawana i Hemingway • Cienfuegos • Trynidad - miasto, w którym zatrzymał się czas • prawdziwe cygara i rum • Santiago de Cuba - muzyczna stolica wyspy • daleki wschód - Baracoa • wypoczynek w Varadero (all inclusive)


Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: "


Wizy

LISTA KALENDARZ
Zmień widok
Wyjazd od
Powrót przed
Wyjazd z
Ilość dni
Wyżywienie
Dorośli
Dzieci

Ten hotel nie posiada jeszcze żadnych opinii.

#

Zostaw numer telefonu - oddzwonimy!

Proszę czekać ...